4 mei dodenherdenking Waalsdorpervlakte 2025

Op 4 mei zal tijdens de herdenkingsceremonie de Bourdonklok op de Waalsdorpervlakte weer klinken, terwijl belangstellenden langs het monument worden geleid.

“Tijdens de Nationale Herdenking op 4 mei herdenken wij allen – burgers en militairen – die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen of vermoord sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesoperaties.”

 

Tijdens Dodenherdenking op 4 mei wordt elk jaar een stille tocht over de Waalsdorpervlakte in Den Haag gehouden. Zo worden de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog herdacht. De Bourdonklok wordt even voor 19.30 uur geluid tot de laatste belangstellende langs het monument is gegaan. De klok zal in de wijde omtrek te horen zijn.

Wat betekent dit voor onze bezoekers?

Tussen 16:00 uur en 23:30 uur is de Waalsdorpervlakte aangewezen als evenementenlocatie ten behoeve van de herdenkingsceremonie. Belangstellenden volgen tijdens de ceremonie de aangegeven route langs het monument. Binnen de evenementenlocatie is doorgaand verkeer niet mogelijk. Passanten worden daarom geadviseerd een alternatieve route naar  hun plaats van bestemming te kiezen.

Tips

• Komt u naar de herdenking op de Waalsdorpervlakte? Doe dit bij voorkeur op de fiets. 
• Het aantal belangstellenden is doorgaans groot. Houd er rekening mee dat u even moet wachten voordat u naar het monument kunt lopen.
• Wij adviseren u om warme kleding aan te trekken en iets te drinken mee te nemen.
• De herdenkingsceremonie kunt u ook thuis live volgen op de televisie of online. RTL 4 zendt deze herdenking rechtstreeks uit.

Kantoor gesloten op 5 mei

Ons kantoor en onze klantenservice zijn op maandag 5 mei gesloten. Dinsdag 6 mei zitten we vanaf 8.00 uur weer voor u klaar. U kunt online uw waterzaken regelen via 'Mijn Dunea'